Презентація: "Добробанк – час творити добро! "

Банк часу «Добробанк» як інноваційний інструмент стимулювання волонтерської діяльності у сфері благодійності:

 

Untitled from Dobrobank BV on Vimeo.

 

Добробанк – час творити добро!

  1. Банк Часу ДобробанкСоціальна ситуація в нашому суспільстві склалася таким чином, що населення розділилося на умовні громади: люди похилого віку; сім'ї, що мають дітей з обмеженими можливостями; діти-сироти, які проживають у дитячих будинках; соціально-затребувані громадяни та меценати; тимчасово соціально-незатребувані та соціально неадаптовані громадяни; активісти з перерахованих громад , які об'єднуються в громадські організації або благодійні фонди , до них належні і державні соціальні служби.
Банк Часу Добробанк - коло

 

 

 

 

 

 

 

2. Люди похилого віку, як правило, потребують допомоги по побуті, в спілкуванні і не вміють свої навички та вміння запропонувати суспільству. Їх число постійно зростає. До 2015 року 31% населення складатимуть люди похилого віку.

3. Сім'ї, які мають дітей з обмеженими можливостями - це в більшості своїй неповні сім'ї, де відсутні батьки, а матері змушені працювати на низькооплачуваних роботах, щоб мати можливість доглядати за дітьми, що потребують постійного догляду. Члени таких родин так само не можуть продати свої навички та вміння, мають дефіцит спілкування, а їх діти страждають від ізольованості та соціальної незатребуваності .

4. Близько 1000 дітей-сиріт, які проживають у дитячих будинках, щороку виходять в соціум і стають легкою здобиччю кримінальних структур. Маючи економічну підтримку від органів державної влади, фінансові пожертви приватних осіб та організаторів, ці діти соціально неадаптовані. Вони не мають досвіду і навичок спілкування, у них відсутня коло близьких, вони не мають психологічного захисту і, як правило, у них формується перекручена система життєвих цінностей і пріоритетів.

5. Коло соціально-затребуваних активно працюють в комерційній сфері людей. При правильній побудові процесів ці люди з задоволенням жертвують фінанси для незаможних, але категорично «не можуть» займатися організаційною і адміністративною діяльністю у сфері благодійності в силу відсутності часу.

Годинники є, а часу немає. Розроблені та популяризуються методики по правильному вилученню грошей на потреби благодійності у активно працюючого населення. Але масовим і добровільним в цьому колі явище жертвування ще не стало.

6. Коло депресивної категорії громадян - тимчасово непрацюючих, недостатньо зайнятих професійно, які отримують неадекватну фінансову оцінку своїм професійним навичкам та вмінням. Комерційна пропаганда формує суспільство споживачів, цілком і повністю знаходиться у владі грошових одиниць, відсутність яких породжує хибні страхи у сучасних людей.

7. Активісти з перерахованих громад створюють громадські організації, благодійні фонди. Їх діяльність, як правило, носить безсистемний характер і грунтується на особистому людському ресурсі активістів. Більш-менш стабільною є діяльність соціальних служб. Але доброти і людяності у соціальних працівників не вистачає на всіх нужденних і їх діяльність зводиться до виконання формальних обов'язків.

8. Якісь взаємозв'язку між перерахованими громадами населення відбуваються. Але вони односторонні. Відсутня координаційний центр. Немає системи, яка втягувала б на добровільній основі, на взаємовигідних умовах всіх учасників цих обмінних процесів в одну загальну справу благодійності та волонтерства. Формуються утриманські настрої серед реципієнтів.

Банк Часу ДобробанкБанк часу «Добробанк» був створений як інструмент залучення в волонтерську діяльність цивільного населення Дніпропетровська. Оскільки, працюючи у благодійному фонді «Добро», ми побачили деяку закономірність у запитуваних потребах реципієнтів. Людям похилого віку та інвалідам потрібна допомога в побуті. Дитбудинку потребують соціальної адаптації своїх вихованців. А люди, готові надати їм ці послуги не мають можливості про це дізнатися . Як і реципієнти не знають , до кого звернутися з такими проханнями. Або вичерпали вже всі свої резерви на вирішення подібних питань. Оскільки коло їхнього спілкування дуже обмежений.

10. Банк часу (укр. Банк Часу ) (англ. Time Bank ) - це організація , що враховує ( фіксує ) для своїх учасників то , скільки вони внесли , спожили або взяли в кредит часу , допомагаючи один одному в рамках соціального руху взаємодопомоги. В даний час кількість Банків Часу у світі обчислюється тисячами. В Англії , наприклад , їх більше 300 , а в Японії - більше 800.Банк Часу Добробанк

11. Розрахунковою одиницею є 1:00 витраченого часу ( в США - « Time- Dollar » , в Японії - « DanDan » , в Україні - « Доброчас »). У Банку часу « Добробанк » час усіх учасників оцінюється однаково , незалежно від змісту виконаної роботи , від освіти, навичок і умінь : 1 година = 1 Доброчас . Оскільки час життя кожної людини однаково безцінне.

12 . Банк часу « Добробанк » - це керований процес обміну часом широких верств населення , що включає всі сучасні технології та інструменти: інтернет- сайт , контакт- центр , смс -розсилки та ін Управляє роботою Банку координаційний центр, що складається з висококласних фахівців . Розробляється система рейтингу учасників банку для забезпечення високого рівня обслуговування процесу обміну . Всі учасники Банку будуть періодично проходити клубні тренінги спілкування. В даний час йде наповнення і систематизація бази даних навичок і вмінь участніков.Банк Часу Добробанк

13 . Банк часу « Добробанк » у Дніпропетровську викликав активний інтерес місцевих і національних телеканалів : ICTV , 1 +1 , Інтер , ТРК Україна , Новий , ОРТ , 5 канал та інші. У грудні-січні матеріали про « Добробанке » були опубліковані в друкованих виданнях: «Сегодня» , «АіФ» , «Газета по - Киевски » та ін

На сьогоднішній день в Дніпропетровському Банку часу « Добробанк » зареєстровано більше 696 учасників і їх кількість динамічно зростає .

Щодня в « Добробанку » :

реєструється від 10 до 20 чоловік;

відвідує сайт www.dobrobank.com 500 осіб;

координатор приймає 5 -10 замовлень на надання послуг.

14. Унікальна особливість « Добробанка » полягає в тому , що 10 % від обороту Доброчасов акумулюється на депозитному рахунку благодійного фонду « Добро» , який у свою чергу серед своїх реципієнтів формує соціальне замовлення учасникам Банку часу на надання необхідних послуг. Таким чином, всі учасники « Добробанка » залучені в процес благодійності на добровільній і взаємовигідній основе.

15. Вічний двигун руху в колі « Добробанка » - це постійний соціальне замовлення від соціально незахищених верств населення , представники яких в свою чергу мають можливість розширити своє коло спілкування , стати соціально затребуваними , незважаючи на особливості своїх психофізичних характеристик.

16 . Присутність в моделі роботи банку часу благодійного фонду як реципієнта для всіх інших учасників необхідно, як гарант невичерпність замовлень на обмін часом , що дає можливість учасникам банку часу накопичити стартовий тимчасової капітал для використання його на свій розсуд. Оскільки всі ті учасники , які не відносяться до пільгової категорії громадян , перш ніж замовити обмін часом в Банку часу , повинні надати послугу , тобто заробити необхідну кількість Доброчасов .

17 . Щоб щось отримати , треба щось віддати . Це правило в Банку часу працює безумовно . Виняток становлять тільки замовлення, які надходять від імені акредитованого благодійного фонду , на рахунок якого всі учасники « Добробанка » добровільно відраховують 10 % від обороту своїх Доброчасов.Банк Часу Добробанк

18 . Координатор Благодійного фонду укладає договори з громадськими організаціями та приватними особами, які належать до пільгової категорії громадян , і приймає у них замовлення на обмін часом. Це можуть бути замовлення і на волонтерську діяльність під час масштабних проектів благодійного фонду . Все залежить від активності і креативності робочої групи благодійного фонду . Благодійний фонд в особі свого координатора виступає замовником обміну в Банку часу і супроводжує обмінний процес від надходження заявки до підписання листа подяки виконавцю з фіксуванням даного обміну в базі даних Банку часу.

19 . Банк часу « Добробанк » - це , перш за все можливості:

Можливість реалізувати ті навички й уміння , на які не дуже хороший попит на ринку праці;

Можливість знайомитися і спілкуватися з новими , цікавими людьми ;

Можливість брати участь у соціальному житті громади села , району та міста;

Можливість подолати кризу , як у гаманці , так і у свідомості ;

Можливість гідно жити в умовах дефіциту готівки ;

Можливість зростити в собі найкращі якості;

Можливість подорожувати і відпочивати в хороших місцях , з прекрасними людьми ;

Можливість постійно відчувати задоволення від життя ;

Можливість ...................... тут кожен зможе додати своє.

20. Проект Банку часу « Добробанк » розробляється з урахуванням можливості створення представництв у всіх містах Украіни.Банк Часу Добробанк

На сьогоднішній день існують ризики для цього соціально - важливого проекту - це можливий податковий гніт на учасників -волонтерів, які благодійно допомагають один одному. У зв'язку з цим ми бачимо необхідність створити групу представників громадськості та розробити звернення до влади, щоб визнати цей рух громадянською ініціативою волонтерів і визначити податкові пільги для волонтерів Банку Часу.

Керівник проекту Банку часу «Добробанк»

Портунов Денис Олександрович

Тел.: 099 494 85 75, 067 577 50 50

www.dobrobank.com

e-mail: Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

skype: dobrobank

Добробанк – час творити добро!

office

Пiдтримати проект

donate

Сума підтримки:

Розсилка

Імя:

Email:

Особистий кабiнет

Нас уже 2499 человек.


Кругообіг Добра 1665 доброгодин

Рекламный блокartmed журнал о здоровье консультации доктора